Special Education
Administration
Jessica Beaudrie
Director of Operations/Food Service Operations
Nicole Weeks
Student Information Systems/Food Service Director
Laura Grefke
Administrative Assistant
Discovery House
Catherine Racho
Preschool Teacher
Victoria Christy
Preschool Teacher Assistant
Concrete
Apple Room
Cathy Bryson
Teacher
Dawn Loveday
Assistant
Willow Room
Carol Sysol
Teacher
Suzi Rushlow
Assistant
Oak Room
Anna Szczepaniak
Teacher
Saba Mohamed
Assistant
Lilac Room
Claire Hesson
Teacher
Sandi VanKammen
Assistant
Imagination House
Moonstone Room
Amanda Mersek
Teacher
Jennifer Augenstein
Assistant
Diamond Room
Kristy McMillan
Teacher
Merissa Burke
Assistant
Ruby Room
Cheryl Garant
Teacher
Tracie Hislop
Assistant
Aquamarine Room
Tamara Borowski
Teacher
Emily Lang
Assistant
Onyx Room
Kristine Stetz
Teacher
Jae Samson
Assistant
Sapphire Room
Ariel Martin
Teacher
Mary Miller
Assistant
Garnet Room
Sarah Medley
Teacher
Natalie Trezona
Assistant
Visionary House
Marigold Room
Lisa Sennett
Teacher
Kim Kreimes
Assistant
Lotus Room
Ricky Hohn
Teacher
Aimee Lowe
Assistant
Orchid Room
Amos Martin
Teacher
Tara Anderson
Assistant
Cactus Room
Rebecca Goins
Teacher
Lindsey Sikorski
Assistant
Rose Room
Carrie Wetherbee
Teacher
Violet Room
Erin Hopkins
Teacher
Cassie Mariscal
Assistant
Daisy Room
Janelle Abood
Teacher
Wendy Phares
Assistant
Creativity House
Ursa Major Room
Judy Smith
Teacher
Kelly O'Donnell
Assistant
Chameleon Room
Kristen Doney
Teacher
Julie Rutkowski
Assistant
Pheonix Room
Samantha Martin
Teacher
Bob Daniels
Assistant
Columba Room
Mirna Fouani
Teacher
Danielle Reynolds
Assistant
Draco Room
Katie Thomas
Teacher
Woody Willis
Assistant
Leo Room
Paulina Bravo
Assistant
Widsom House
Stanford Room
Sheila White
Teacher
Jasmyn Williams
Assistant
Princeton Room
Leah Setterlun
Teacher
West Point Room
Mike Groeb
Teacher
Harvard Room
Gina Mousouleas
Teacher
Special Education
Nick Stage
Special Education Supervisor
Daniel Benedict
Special Education
Jennifer Rojas
Special Education
Dominique Pasha
Social Worker
Meghan Bryant
Special Education
Cathy Bartolotta
Special Education
Lindsay Collins
Social Worker
Samatha Montry
Speech & Language Pathologist
Specialty Staff
Mike Begian
Music Teacher
Heidi Davis
Art Teacher
Christa Braden
Social Emotional Learning Coordinator
Theresa Holewinski
One to One Paraprofessional
Danielle Paris
One to One Paraprofessional
Diane Jolley
Music Assistant
Violet O'Brien
STEAm Teacher
Isabella Marshall
One to One Paraprofessional
Ann McCormick
One to One Paraprofessional
EL Intervention
Allison Goroni
EL Coordinator
Deana Jentzen
ELL Instructional Aide
Lauren Schneider
EL Instructional Aide
Title I
Kara Piekarski
Reading Interventionist
Kathi Prior
Math Interventionist
Latchkey
Morgan Benedict
Latchkey
Jammie Jernigan
Latchkey
Food Service
Karen Wininger
School Nutrition Aide
Tabatha Rothe
School Nutrition Aide
Nicole Montecinos
School Nutrition Aide
Janie Sprietzer
School Nutrition Aide
Gerry Carter-Crosby
School Nutrition Aide
Kimberly Romanowski
School Nutrition Aide
April Gootee
School Nutrition Aide
Custodial Staff
Jamie Lake
Lead Custodian
Richard Burley
Custodian
Nicholas Herron-Lake
Custodian